fbpx

Cocker Köpek Eğitimi Nasıl Yapılmalıdır?

Contact Us
Esenler Köpek Eğitim Merkezi ve Köpek Oteli

Cocker Köpek Eğitimi Nasıl Yapılmalıdır?

Süs köpeği olarak bilinen ancak alanında en hırçın olan köpekler cocker cinsi köpeklerdir. Sahiplerinin bakarken ve eğitirken son derece dikkatli olması gereken köpeklerdir. Çok fazla havlama özelliği olan ve çocukları ve kedileri sevmeyen bu köpek cinsini eğitmek de biraz zor olabilir. Dişileri daha baskın olan cocker cinsi köpekler için en önemli eğitim aşaması itaat aşamasıdır. Cocker köpekler, yapıları gereği sertliği ve sert eğitimleri asla sevmezler. Bu nedenle eğitim verirken hassas davranmak ve her zaman onlarla iyi geçinmek gerekir. Ilımlı ve sevecen bir ortamda, cocker köpekleri eğitmek daha kolay hale gelebilir.

Cocker Köpek Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cocker köpek cinsi çok hassas bir cins olduğundan dolayı sık sık hastalık geçirebilir ve duygu bozukluklarına sahip olabilirler. Öfke nöbetleri geçirebilir ve çevreye saldırabilirler. Bu nedenle cocker eğitiminde dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Öfke kontrolüne sahip olabilmeleri, saldırganlıklarının en aza indirilmesi ve çevreye uyum sağlamaları için, eğitim boyunca komutlar ılımlı bir şekilde verilmelidir. Cocker cinsi köpekler ile dost olunur ve eğitim bu şekilde sıcak olarak devam ettirilir. Kontrollü bir şekilde devam ettirilen eğitim boyunca köpekleri kızdırmamak ve pozitif yaklaşmak oldukça önemlidir.

Cocker Köpek Eğitimi Uyum Sağlayarak Verilmelidir.

Cocker cinsi köpekleri eğitmek, hassas kişiliklerinden ötürü biraz zor olabilir. Bu nedenle cocker cinsi köpekleri eğitirken, komutları verme tavrına dikkat edilmesi gerekir. Kızan, aniden öfkelenen ve kısa süreliğine de olsa nöbet geçiren cocker cinsi köpekler bu esnalarda komutlara uymazlar ve sahiplerine dahi saldırabilirler. Tüm bu özellikler dikkate alınarak, uyum sağlayıcı bir ortamda eğitimin devam ettirilmesine özen gösterilmelidir. Eğitim son bulduktan bir süre sonra yeniden tekrarlanması gerekebilir.

Benzer içerik için tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı