Chow Chow Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Contact Us

Diğer adı Çin Aslanı olan Chow Chow köpekleri, oldukça sevimli bir fiziğe sahiptir. Çok sessiz köpekler olduklarından dolayı, ev ve apartman yaşantısına en uygun olan köpeklerdir. Yüzleri çok küçüktür ve yüzlerinin çevresinde var olan sık ve yumuşak tüyleri, çok daha sevimli görünmelerine yardımcı olur. Renkleri genellikle kahve ve turuncu tonlarındadır. Sahiplerine karşı her zaman iyi niyetli ve çevreye karşı da her zaman sessiz olan bu köpeklerin Chow Chow köpek eğitimi ile eğitilmesi gerekir. Sessiz bir köpek olmalarına rağmen bazen sinsi bir hal alabilirler ve her aile ferdi ile aralarını iyi tutmayabilirler. Bu nedenle eğitim her köpekte olduğu gibi Chow Chow köpeklerinde de gereklidir.

Chow Chow Köpek Irkının Özellikleri

Chow Chow köpek ırkının en bilinen özellikleri arasında Çin Aslanı olarak adlandırılması vardır. Yabancılar ile arası hiç iyi olmayan Chow Chow köpekleri, sosyalleşmesi uzun zaman alan köpeklerdir. Bu nedenle verimli bir şekilde ve en önemlisi de sabırlı bir şekilde Chow Chow köpek eğitimi verilmelidir. Bu eğitim sayesinde, hem köpek sahipleri mutlu olur hem de köpekler zamanla daha sosyal ve daha fazla sorumluluk alan canlılar haline gelirler. Chow Chow köpeklerine verilen eğitim sonucunda, köpeklerin havlamalarında azalmalar görülür ve yabancılara karşı da saldırganlıklarında azalmalar meydana gelir.

Chow Chow Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Chow Chow köpek eğitimi, temel itaat eğitimi ile başlar. Diğer köpek ırklarına nazaran, Chow Chow köpekleri için verilen bu eğitim çok daha zor geçebilir. Bu nedenle sabır gereken bir dönemdir. İtaat eğitimlerinde pek çok kez başarısızlık elde edilebilir. Ancak sahipler ve eğitmenler, sabır göstererek bu eğitime verimli şekilde devam etmelidir.

Benzer içeriklerimiz için tıklayınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı