fbpx

Chihuahua Köpek Eğitimi

Contact Us
Şişli Köpek Eğitim Merkezi Ve Köpek Oteli

Meksika kökenli olan ve dünyanın en sevimli köpek cinslerinden biri olan Chihuahua köpekleri, bakım ve eğitim açısından her zaman kolay olan köpeklerdir. Her evde beslenmeye ve evcil bir şekilde yaşamaya uygun olan Chihuahua köpekleri için özel olarak Chihuahua köpek eğitimi verilir. Bu eğitim sayesinde, Chihuahua köpekleri daha savunmalı ve daha güçlü bir yapıya sahip olurlar. Doğuştan itibaren büyüyene kadar çok küçük yapısı olan bu köpekler, biraz dişlidir. Dışarıya karşı kendilerini savunmak isterler ancak fiziksel güçleri buna izin vermez. Bu nedenle eğitilmesi ve eğitim sonucunda da savunma mekanizmasının güçlenmesi hedeflenir.

Chihuahua Köpek Cinsinin Özellikleri

Çok küçük bir yapıya sahip olmalarına rağmen, Chihuahua köpekleri, keskin dişlere sahiptirler. Başka köpeklere ve hayvanlara karşı her zaman hırslı olan bu köpekler aynı zamanda çok zeki olmalarıyla da bilinirler. Chihuahua köpek eğitimi uzmanlara köre çok kolay olsa da, sahiplerine göre çok zorlu olabilir ve büyük bir sabır dönemi gerektirebilir. Sosyal anlamda çok fazla eğitime ihtiyaç duyan bu köpeklerin eğitiminde sosyalleşme temel alınır. Chihuahua köpekleri, küçük olmalarına rağmen çok saldırgan bir yapıya sahiptir. Bu saldırgan yapının törpülenmesi için de, verilen eğitim son derece verimli olmalıdır.

Chihuahua Köpekleri Mutlaka Sosyalleştirilmelidir

Chihuahua köpek eğitimi, bu köpeklerin mutlaka sosyalleşmesi üzerine yapılır. Sosyalleşmesi sağlanamayan Chihuahua köpekleri zamanla çevreye karşı zarar veren cinsler haline gelebilir. Bu nedenle eğitimleri boyunca sabırlı olmak ve onları çevreye karşı da ılımlı hale getirmek önemlidir. Yavru iken alınmalı ve eğitim tam anlamıyla verimli bir şekilde erken yaştan itibaren verilmelidir. Bu köpekler için en zorlu eğitim tuvalet eğitimidir. Bu nedenle sabırla zamana bırakmak ve yakından ilgilenmek gerekir.

Benzer içerik için tıklayınız.

<

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı