fbpx

Cane Corso Köpek Eğitimi

Contact Us
Bayrampaşa Köpek Eğitim Merkezi ve Köpek Oteli

Köpek denince insanın aklına gelen ilk imgelerden biri ev bekçisidir. Daha sonra cana yakın bir dost gelir. Cane Corsu ırkı, bu imgelerin ikisini de kendinde barındıran özel bir ırk. İlk üretildiği zamanlarda av ve savaş köpeği olarak kullanılmasına karşın, köpek eğitimi Cane Corso ırkını iyi bir ev bekçisi haline getirdi.

Cane Corso son derece uyumlu ve usludur. Fakat diğer köpeklere ve yabancılara karşı saldırgan tutumlar sergileyebilir. Bu sebeple sosyalleşme eğitimi alması zorunludur. İri ve atletik olması, acı eşiğinin yüksek olması, agresif tutumlar sergilediği veya saldırganlaştığı anlarda durdurulmasını imkansız hale getirebilir.

Cane Corso Eğitimi Nasıl Yapılmalı

Her şeye rağmen son derece akıllı, yetenekli ve kolay eğitilebilen bir köpektir. Hemen kavrar. Fakat köpek eğitimi Cane Corso ırkına rehberlik, izcilik gibi özellikler kazandıramaz. Irkının özelliği olan bekçilik görevinde çok iyidir fakat başka bir yaşama ayak uydurmaz.

Cane Corso ırkı için itaat eğitimi de sosyalleşme eğitimi gibi olmazsa olmazdır. Eğitilirken disiplinli olunmalıdır ve taviz verilmemelidir. Eğitim süresince aile bireyleri ile kesinlikle tanıştırılmalıdır. Böylelikle aile bireylerinin tamamına karşı sadık olması sağlanabilir. Çocuklar için harika bir oyun arkadaşı ve koruyucudur. Fakat disiplin elden bırakılırsa veya köpek üzerinde otorite kurulmazsa, çabuk sinirlenen yapısı sebebiyle çevresindekilere zarar verebilir.

Cane Corso Bakımı Kolaydır

Cane Corso, bakımı kolay bir köpektir. Çok yüksek egzersiz ihtiyacı hissetmez. Fakat çok dayanıklıdır ve sahibine uzun yürüyüşlerde eşlik edebilir. Kısa tüylüdür ve çok fazla tüy dökmez. Açık alanda yaşadığı müddetçe mutlu olur. Günlük olarak dışarıda egzersiz yaptığı sürece ev ortamında da bakılabilir, fakat dar alanlarda yaşamak onu mutsuz edecektir.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, köpek eğitimi Cane Corso için olmazsa olmazdır. Eğer Cane Corsı ilk köpeğinizse veya bu ilk köpek eğitimi tecrübeniz olacaksa, profesyonel bir yardım almanız gerekiyor. Bunun için köpek okulumuzun kendi alanını kullanabilirsiniz. Okulumuzda yavru Cane Corso’nuz için hem sosyalleşme ortamı sağlayabilir, hem de temel itaat eğitimleri vererek onu aile ortamına hazırlayabiliriz.

Benzer içerik için diğer yazımızı okuyabilirsiniz. 

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı