Merak Edilen Bullmastiff Köpek Eğitimi

Contact Us

18. yüzyıl başlarında ortaya çıkan ve çiftlik köpeği olarak adlandırılan Bullmastiff köpekleri, hem sevimli hem de biraz ürkütücü bir yapıya sahiptir. Bullmastiff köpekleri, ırkları gereği en fazla 11 yıl yaşarlar. Tüyleri kısadır, serttir ve genellikle siyah renge sahiptirler. Güçlü bir fiziksel yapıya sahip olan Bullmastiff köpeklerine, Bullmastiff köpek eğitimi verirken son derece dikkatli olmak gerekiyor. Hem fiziksel yapıları göz önünde bulundurularak hem de zekâ yapıları göz önünde bulundurularak eğitilmeleri gereken bir cinstir. İnsana ve özellikle de çocuklara karşı sevgi yumağı gibi olan bu köpekler genellikle çiftlik tarzı alanlarda bakılır ve koruma içgüdüleri kullanılır.

Bullmastiff Köpeği Karakter Yapısı Nasıldır?

Bullmastiff köpekleri karakter olarak oldukça korkusuz ve son derece cesur olan köpeklerdir. Sahiplerine karşı koruyucu olduklarından ötürü, çiftlikleri de her zaman gerektiği gibi korurlar. Güvenlik için en fazla tercih edilen köpeklerden biri olan bu köpekler, yaşadıkları arazileri de korumaya ve daha çok benimsemeye başlarlar. Bu nedenle büyük arazilerde yaşam süren bireyler için, çiftlik sahibi olan bireyler için Bullmastiff köpekler daha fazla uygundur ve tercih edilirler. Bullmastiff köpek eğitimi boyunca, sıkıntı yaşamamak ve köpeği mutsuz etmemek adına sevecen ve itaatkar bir şekilde yaklaşmak gerekir. Vücutları biraz ağır olduğundan, fiziksel eğitim süresince de sabır gereklidir.

Bullmastiff Köpek Eğitimi Zor Olabilir

Bullmastiff köpek eğitimi, köpeklerin yapısı gereği biraz zor geçebilir. Ancak sabır ve eğitim hakkında yeterli bilgi sahibi olan eğitmenler sayesinde, Bullmastiff köpekleri yeterli miktarda eğitilebilir. Öncelikle tuvalet eğitimi ve ardından verilen komut eğitimleri sonucunda, Bullmastiff köpekleri çok daha güvenilir ve koruyucu bir hale gelirler. Tembelliği çok seven bu köpeklere eğitim boyunca disiplinli olmak gerekir.

Benzer içerik için tıklayınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı