Bulldog Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Contact Us

Kökeni 1800’lü yıllara dayanan Bulldog cinsi köpekler oldukça ünlü ve zengin bir yapıya sahiptir. Daha çok ünlü ve zengin sahipler tarafından alınan bu köpekler, ufak yapılı köpeklerdir. Koyu renk gözleri, yuvarlak ve dik kulakları, küçükbaşları ve uzun alt çeneleri vardır. Renkleri genellikle siyah ve kahverengi olan Bulldog köpekleri, düz, parlak ve kısa tüylere sahiptir. İyi bir bakım ve iyi bir eğitim alması gereken Bulldog köpekleri yaklaşık olarak 10 yıl yaşarlar. Çok sıcak ve ok soğuk havalara karşı dirençli olmayan bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle daha çok ev ortamında ve bahçe ortamında bakılması ve eğitilmesi gereken köpeklerdir.

Bulldog Köpek Eğitiminde Sabır Ön Şarttır

Bulldog cinsi köpekler eğitime oldukça yatkındırlar. Bu nedenle Bulldog köpekleri eğitilirken uzman bir eğitmene ihtiyaç duyulmadan eğitim verilebilir. Bulldog cinsi köpekler biraz inatçı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle sabır her zaman ilk ve ön şarttır. Bulldog köpeklerinin eğitimi ilk olarak tuvalet eğitimi ile başlar ve yaklaşık olarak 10 gün süren bir eğitim verilir. Bu köpeklerin sık sık tuvalet ihtiyaçları olduğundan dolayı tuvalet eğitimine gerekli önem verilir. Tuvalet eğitiminden sonra itaat eğitimine geçilir. Temel itaat eğitimi bu köpek cinsleri için kolay geçer. Bu nedenle sahipleri tarafından da kolaylıkla verilebilir.

Bulldog Köpek Eğitimi Neleri İçeriyor?

Bulldog köpek eğitimi içeriğinde ilk olarak sık sık tuvalete çıkarmak ve alışkanlık haline gelmesini sağlamak yer alıyor. İkinci aşamada ise itaat eğitimi verilen Bulldog köpeklerine öncelikle komutlar verilir. Zamanla ileri itaat eğitimine geçilerek tam anlamıyla eğitim tamamlanmış olur. Tasmasız eğitim aşamalarında ise uzmandan yardım almak, hem köpek hem de sahibi için daha uygun olacaktır.

Benzer içerikler için tıklayınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı