fbpx

Bull Terrier Köpek Eğitimi Taktikleri Nelerdir?

Contact Us
Yavru Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlar?

Tüm köpek cinsleri içerisinde en dikkat çeken ve farklı bir fiziki yapıya sahip olan Bull Terrier köpekleri Teriyerler ırkından geliyor. Boynuzu olan ve baş kısmının ön tarafında bol miktarda tüy bulunan Bull Terrier köpekleri eğitilirken, son derece dikkatli olmak gerekiyor. Tüm köpeklerin eğitiminde olduğu gibi Bull Terrier köpek eğitimi kapsamında da ırk göz önünde bulundurularak verilmelidir. Terriyerler ırkında en güçlü köpeklerden biri olan Bull Terrier köpekleri, pek çok renge sahiptir. Çeşitli renklere ve çeşitli fiziksel özelliklere sahip olan bu köpekler en çok tercih edilen köpekler arasında yerini koruyor.

Bull Terrier Köpeklerin Eğitimi Nasıl Yapılıyor?

Bull Terrier köpek eğitimi, en zor köpek eğitimlerinden bir tanesidir. Verilmesi oldukça zordur ve köpekler tarafından bu eğitimin alınması ve köpeklerin alışma süreci de oldukça zordur. Bu nedenle eğitim mutlaka bir uzman tarafından verilmelidir. Aksi takdirde, eğitimden yeterli miktarda verim alınamayabilir. Saldırgan yapılarından dolayı yabancı çevreye karşı sık sık saldırma eğiliminde olan bu köpekler, sahiplerine her zaman sadıktır ve sahiplerini kimseyle paylaşmak istemezler. Bu saldırgan yapılarının biraz törpülenmesi ve daha fazla sosyal hale gelebilmeleri için, Bull Terrier köpeklerinin eğitiminde sosyalleşme ön plana çıkarılmalıdır.

Bull Terrier Cinsi Köpekler Yalnız Bırakılmamalıdır

Kızgın ve saldırgan yapılarından ötürü, çevreye karşı zarar vermemeleri adına, Bull Terrier köpek eğitimi boyunca yalnızca bırakılmaması gereken köpeklerdir. Yapıları gereği, eğitimden pek hoşlanmazlar ve inatçı canlılardır. Eğitmek istediğiniz takdirde, mutlaka fazlalıkla sorumluluk almalı ve küçük yaşta eğitmeye başlamalısınız. Bu özellikleri gereği, Bull Terrier köpekleri her zaman ufak yaştan itibaren eğitilirler. Sabır gerektiren bir köpek cinsi olduğundan, en uzman ve en sabırlı eğitmenler tarafından eğitilirler.

Benzer içeriğe buradan ulaşabilirsiniz. 

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı