fbpx

Boxer Köpek Eğitimi

Contact Us
Taksim Köpek Eğitim Merkezi Ve Köpek Oteli

Sahiplerine karşı her zaman sadık ve çok bağlı olan Boxer köpekleri, en hırçın köpekler arasında yer alıyor. Doğuştan gelen içgüdüleri gereği son derece korumacı olan ve her zaman cesur bir şekilde çevreye yaklaşan Boxer köpekleri, çevreye karşı bazen saldırgan olabilir. Yabancı kişilere karşı her zaman saldırgan olmamaları ve aynı zamanda çocuklarla da iyi anlaşabilmeleri için Boxer köpek eğitimi mutlaka verilmesi gereken bir eğitim türüdür. Boxer cinsi köpekleri eğitirken, sabır en önemli olan şeydir. Sabırsız bir eğitmenin, Boxer cinsi köpekleri eğitmesi biraz daha zor olabilir.

Boxer Köpek Cinsinin Özellikleri Nelerdir?

Boxer köpekleri çocuklarla arası son derece iyi olan ve Boxer köpek eğitimi ile daha da iyi hale getirilen köpeklerdir. Yaklaşık olarak 10 yıllık bir ömre sahip olan Boxer köpekleri, sıcağa ve soğuğa karşı oldukça dayanıklıdır. Bu nedenle her zaman her mevsimde son derece mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmeye devam ederler. Evde bakımı ve beslemesi, aynı zamanda eğitimi de zor olan bu köpekler, daha çok bahçe ve açık alanlarda tercih ediliyor. Doğaları gereği sık sık egzersiz yapmaları gereken Boxer köpekleri, bu hareketli yaşam tarzları sayesinde uzun bir yaşama sahip olurlar.

Boxer Köpekleri Polis Köpeği Olarak Bilinir

Boxer köpek eğitimi, düzenli olarak verildiği takdirde, polis köpeği olmaya da en uygun cinstir. Eğitim hayatı boyunca ihtiyaçları karşılanır ve hareketli olmalarına engel olunmazsa, çok sağlıklı ve güçlü bir polis köpeği de olabilirler. Eğitime karşı da ilgisi en yüksek olan köpeklerdir. Bu nedenle kolaylıkla eğitilirler ve eğitim sırasında verilen her şeyden mutlu olurlar. Bu özellikleri dahilinde, Boxer köpekleri eğitimden gerekeni alırlar.

Benzer içerik için tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı