fbpx

Border Collie Köpek Eğitimi Taktikleri

Contact Us
İtaat Eğitimi Nedir?

Border Collie Köpek Eğitimi

1800’lü yıllardan beri varlığını sürdüren Border Collie köpek cinsinin yaklaşık olarak yaşam süresi 15 yıldır. Uzu tüyleri ve yumuşak yapısı ile kendini en çok sevdiren köpekler arasında yer alır. Tüy bakımları sık sık dikkat edilmesi gereken alanlardan bir tanesidir. Ancak düzenli olarak bakımları yapıldığı takdirde, çok az tüy dökerler ve daha çok bahçe ve açık alanlarda beslenmeye uygundurlar. Border Collie köpek eğitimi, sağlıklarının korunmasına yönelik olarak verilmelidir. Sık sık hastalanmaya meyilli olan bu köpeklerin hastalanmaya karşı daha güçlü olmaları için, eğitimleri boyunca kilo kontrolleri de sağlanmalıdır.

Border Collie Köpekleri Eve Uygun Değildir

Border Collie köpek cinsleri ev ve apartman hayatına çok uygun köpekler değillerdir. Bu nedenle daha çok bahçe ve açık alanlarda beslenmeye ve eğitilmeye uygundurlar. Border Collie köpek eğitimi esnasında, köpekler mutlaka mutlu edilmelidir. Çok hareketli yapıya sahip olan ve iş kolik yapılarıyla dikkat çeken Border Collie köpekleri, sürekli olarak hareket etmek istedikleri için, eğitimlerinde de mutlaka egzersizler ve koşulara yer verilmesi gerekir. Şehir hayatına girdikleri zaman biraz çekingen ve hastalıklı bir yapıya bürünebilirler. Bu nedenle daha doğal ortamlarda yetiştirilmesi gerekir.

Border Collie Köpek Cinsleri Sosyalleşme Eğitimine İhtiyaç Duyar

Border Collie köpek eğitimi daha çok sosyalleşme ve insanları sevme üzerine verilir. Border Collie köpek cinsi bazen çekingen bir yapıya bürünebilir. Bu çekingenliği yenmek ve köpeğin yaşama daha hızlı alışmasını sağlamak adına, temel itaat ve ileri itaat eğitiminde her zaman samimi olmak gerekir. Sosyalleşme üzerine verilen eğitim sonunda, Border Collie köpekleri utangaçlıklarını yener ve enerjilerini daha güzel bir şekilde atmaya başlarlar. Böylelikle daha kolay kontrol altında tutulabilirler.

Benzer içerik için bu yazımızı kaçırmayın!

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı