fbpx

Bichon Havanese Köpek Eğitimi

Contact Us
Köpek Eğitimi Kaç Aylıkken Başlar?

Kökeni Küba ülkesine dayanan ve günümüzde pek çok ülkede baş gösteren köpek cinslerinden bir diğeri de Bichon Havanese köpek cinsidir. Bu köpekler farklı özelliklere sahip olduğundan dolayı en fazla tercih edilen köpekler arasında yer almaya hızla devam ediyor. Bichon Havanese köpekleri, oldukça hareketli bir yapıya sahiptir ve küçük köpek cinsi olarak bilinir. Küçük ve sevimli olduğundan dolayı, ev ve apartman hayatına da en uygun köpeklerdir. Bichon Havanese köpek eğitimi, köpeklerin hareketli yapısına, belirgin özelliklerine ve zeki oluşlarına göre verilir. Böylelikle eğitim aşamaları da son derece kolay bir şekilde ilerler.

Bichon Havanese Köpeklerinin Özellikleri

Bichon Havanese köpek eğitimi verilirken mutlaka köpeklerin belirgin özellikleri dikkate alınarak verilir. Bu köpekler küçük köpeklerdir ve görkemli bir görünüme sahiptirler. Oyuncu bir karaktere sahip olan köpekler oyun oynamayı ve çocuklarla vakit geçirmeyi de son derece severler. Bu karakteristik özellikleri, zeki oluşları ve uysal karakteri ele alınarak eğitimlerine devam edilir. Köpeklerin agresif ve hırçın bir cinse dönüşmemesi için mutlaka eğitimleri boyunca sıcak davranılması gerekir. Aynı zamanda çevreye karşı da duyarlı olan bu köpeklerin, insanlarla iletişimi de son derece iyidir. Bichon Havanese köpekleri sosyal alanlara da kolaylıkla uyum sağlar. Bu nedenle eğitim boyunca, sosyal karakterlerinin de köreltilmemesi gerekir.

Bichon Havanese Köpekleri İtaatkar ve Sadıktır

Her zaman sahibine ve çevresine karşı itaatkar ve sadık olan Bichon Havanese köpekleri, oldukça iyi huyludur. Bu nedenle Bichon Havanese köpek eğitimi verilirken, uysallık dışına çıkılmaması ve köpeklerin de çıkmasına izin verilmemesi gerekiyor. Bakımına da sık sık devam edilmesi gereken Bichon Havanese köpeklerini hem beslemekten hem de eğitmekten son derece keyif alabilirsiniz. Benzer içerik için tıklayınız.

yavru köpek eğitimi istanbul

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı