fbpx

Bichon Frise Köpek Eğitimi Nasıl Yapılmalıdır?

Contact Us
zeytinburnu köpek eğitimi

Çok sevimli, oldukça yumuşak ve sık tüylü, beyaz renkte ve en sevilen köpek cinsleri içerisinde yer alan Bichon Frise köpek cinsi için verilen eğitim türü Bichon Frise köpek eğitimi olarak bilinir. Uzaktan ve yakından bakıldığında tıpkı bir tüy yumağını andıran Bichon Frise köpekleri, sık sık temizlenmesi gereken cinslerden bir tanesidir. Küçük yapıya sahip oldukları ve dış görünüşleri ile son derece dikkat çekici oldukları için, en çok tercih edilen evcil hayvanlar içerisinde yer alıyor. Düzenli olarak temizlenmesi, sık sık taranması gereken Bichon Frise köpekleri, kısa ve kabarık tüyleri sayesinde çocukların da en sevdiği köpeklerdendir.

Bichon Frise Köpekleri Oldukça Sosyaldir

Evcil olarak eğitmeye en uygun olan Bichon Frise köpekleri, çok sosyal bir ırktan gelirler. Irkı son derece uzun yıllara dayanan Bichon Frise köpeklerine Bichon Frise köpek eğitimi özel olarak verilir. Cesur ve enerjik yapısıyla, kendilerini herkese sevdirirler ve bulundukları aile ortamına da kolaylıkla uyum sağlarlar. Bu köpekler mutlaka bilinçli bir şekilde yetiştirilmesi gereken köpeklerdir. Aksi takdirde, söz dinlemeyen ve uysal olmayan bir hale gelebilirler. Bu nedenle eğitmenin mutlaka bilinçli olarak eğitim vermesi gerekir. Bichon Frise ırkına sahip olan köpekler eğitilirken, yalnız olmaktan hoşlanmazlar. Bu nedenle birden fazla partner ile birlikte eğitmek onlar için de daha keyifli hale gelecektir.

Bichon Frise Köpek Eğitiminde Doğru Teknikler Önemlidir

Bichon Frise köpek eğitimi, doğru teknikler kullanılarak verilmesi gereken bir eğitimdir. Doğru teknikler kullanılmadığı takdirde, köpekler sık sık ısırma eğiliminde bulunabilirler. Bu nedenle doğru yöntemler kullanılmalı ve evcillik ve sosyallik temel alınarak eğitim verilmelidir. Eğitim aşamasından sonra da bu köpekler hiç yalnız bırakılmamalıdır.

Benzer içerik için tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı