fbpx

Bernese Köpek Eğitimi Nasıl Yapılıyor?

Contact Us
Üsküdar Köpek Eğitim Merkezi ve Köpek Oteli

Dağ köpeği olarak bilinen Bernese köpekleri, eğitim konusunda eğitimcilerini asla zorlamayan bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda İsviçre köpeği olarak da bilinen bu cins, soğuğa karşı her zaman çok dayanıklıdır. Bernese köpekleri, her zaman sahiplerine güven veren ve güvenen cinslerdir. Bernese köpekleri, küçük yaşta alınarak daha kolay eğitilebilir. Bedeni oldukça geniş olan ve güçlü bir fiziğe sahip olan Bernese köpeklerine verişen eğitim Bernese köpek eğitimi olarak biliniyor. Eğitilmesi en kolay köpeklerden biri olan Bernese köpekleri, dağı çok severler. Doğal ortamdan çok fazla haz duyarlar ve evde yetiştirilmek, beslemek ve eğitmek için çok uygun değildirler.

Bernese Köpek Cinsleri Zekidirler

Bernese köpekleri oldukça zeki bir yapıya sahiptir. Tüylü yapısıyla da çok sevimli bir şekilde kendini ortaya atan bu köpekler iyi huyludur. Bernese köpek eğitimi konusunda oldukça hassas olmak ve köpeklere şiddet ya da bağırma tarzında eylemlerde bulunmak gereksizdir. Her zaman ılımlı ancak otoriteli bir şekilde yaklaşmak ev eğitimi bu şekilde tamamlamak gerekir. Bekçilik içgüdüsüne doğuştan sahip olan ve diğer köpeklerle de arası oldukça iyi olan Bernese köpekleri, yavruyken alınmalı, bakılmalı ve eğitilmelidir. Sevilmeyi çok seven Bernese köpekleri, yavru halden olgun hale gelene kadar sahiplerinden sevgi ve ilgi beklerler.

Bernese Köpek Eğitimi Düzenli Olarak Verilir

Bernese köpek eğitimi, her köpek eğitiminde olduğu gibi düzenli olarak verilir. Aksi takdirde, köpeklerde sevgiye karşı ısırma gibi olumsuz duygular kamçılanabilir. Bu nedenle eğitim süresi boyunca köpekle iyi iletişim kurmak, uysal hareketlerini ödüllendirmek ve dayanıklıklarını da kullanmalarına izin vermek gerekiyor. Küçük yaşta eğitimlerine başlanan Bernese köpekleri, olgun yaşa geldiklerinde kendilerini çok daha iyi bir şekilde ifade ederler.

Benzer içerik için bu içeriği okuyunuz.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı