fbpx

Avustralya Çoban Köpek Eğitimi

Contact Us
Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

Tüylü yapısıyla, çocuklarla olan iyi iletişimiyle, kolay eğitilebilmesiyle, enerji seviyesiyle, oyuncu rolleriyle ve diğer hayvanlarla olan ilişkileriyle tüm dikkatleri üzerine toplayan Avustralya çoban köpek cinsi, en çok tercih edilen köpek cinslerinden bir tanesidir. Avustralya çoban köpek eğitimi de en kolay verilen eğitimlerden bir tanesidir. ABD kökenlerine dayanan bu köpek cinsi, daha çok çobanlar tarafından korumacı yapısı göz önüne alınarak kullanılıyor. Oldukça sevimli ve bir o kadar da korumacı olan bu köpek cinsinin ortalama yaşam süresi 15 yıldır. Diğer çoban köpek cinslerine oranla biraz daha fazla yaşam süreleri mevcuttur.

Avustralya Çoban Köpek Eğitimi Dominant Şekilde Verilir

Avustralya çoban köpek eğitimi biraz daha farklı bir şekilde dominant olarak verilir. Farklı bir karaktere sahip olan bu köpek cinsini eğitmek için, dominant olmak ve köpek üzerinde otoriter kurmak önemlidir. Etrafa karşı çok uyanık olan, sürekli tetikte olan ve yabancı kişilere karşı da oldukça hırçın olan bu köpekler sahiplerini oldukça samimi ve sadık bir şekilde korurlar. Bu köpeklerin görev ve sorumluluklarını yerine gerektiği gibi getirmesi için erken yaşlarda eğitimine başlanır. İlk olarak sosyalleştirme eğitimi verilir ve agresif ve saldırgan tutumlarının biraz törpülenmesi beklenir.

Avustralya Çoban Köpek Eğitimi Sosyallik Üzerine Verilir

Avustralya çoban köpek eğitimi daha çok sosyallik üzerine verilir. Bu cins köpeklerin yaşam tarzı biraz daha agresif ve hırçın olduğu için, eğitimlerinin de daha sakin, ılımlı ve sosyallik üzerine verilmesi gerekir. Bu köpekleri eğitmek oldukça kolaydır ve evcil olarak pek tercih edilmezler. Duydukları her sesi merak eden bu köpekler daha çok çobanların tercihidir ve çobanların en yakın dostları olmaya devam ederler.

Benzer içerik için tıklayınız.

 

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı