fbpx

Alaskan Malamute Köpek Eğitimi ve Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Contact Us
Eyüp Köpek Eğitim Merkezi ve Köpek Oteli

Alaskan malamute ya da Alaskan kurdu olarak bilinen bu köpek cinsi, oldukça hırslı bir cinstir. Kulakları ayrık olan Alaskan cinsleri, ağır yük çekme köpekleri olarak da biliniyorlar. Alaska bölgesinde yetişen ve ömürleri yaklaşık olarak 10 ile 12 yılları arasında değişen Alaskan malamutları soğuğa karşı son derece dayanıklı köpek cinsidir. Tüylerinin yapısı gereği hem çok sıcak havalara hem de çok soğuk havalara karşı dayanıklı olan Alaskan kurtları, genellikle kuzu eti ve sebze ağırlıklı olarak beslenir ve vücut ağırlıklarının artması önlenir. Bakımı düzenli olarak yapılan bu köpeklerin eğitiminde akıl ve zeka ön planda tutuluyor.

Alaskan Malamute Köpek Eğitimi Nasıldır?

Alakan malamute köpek eğitimi yapılırken, akıl ve zeka ön planda tutulan iki değerdir. Çok iyi dövüşçü olan alakan malamuteleri yalnız başına kaldıklarında çok sıkılırlar. Bu nedenle eğitimleri esnasında mutlaka bir partner ile eğitmek, bir partner ile yarıştırmak ve oynatmak oldukça önemlidir. Genel olarak bu köpek cinsleri başına buyruk olmayı sever. Bu nedenle eğitimlerine oldukça erken yaşlarda başlanmalı ve uzun sürdürülmelidir. Sıkılgan yapısı, çok hareketli yapısı ve başına buyrukluğu sevmesinden ötürü, eğitimleri biraz daha zor geçebilir. Bu nedenle alanında uzman bir eğitmen ile çalışmak her zaman daha uygun olacaktır.

Alaskan Malamute Köpek Eğitiminde En İyi Yöntem Uzmana Başvurmaktır

Alaskan malamute köpek cinslerini eğitirken, başvurulması gereken en iyi yöntem bir uzman ile çalışmaktır. Aynı zamanda çocuklarla oynamayı son derece seven bu köpeklerin sık sık çocuklar ile yalnız bırakılması ve oyun oynatılması gerekir. Alaskan köpek cinslerini yetiştirirken en dikkat edilmesi gereken nokta ise köpeğe sert davranmamak ve onunla her zaman iyi geçinmektir.

Benzer içerik için tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı