fbpx

Akita Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekir?

Contact Us
Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi ve Köpek Oteli

En evcil köpek cinsleri arasında yer alan Akita köpekleri, çok sevimli ve küçük boylarda olan cinslerdendir. Birçok kesim tarafından en çok tercih edilen evcil hayvanlar içerisinde yer alan Akita köpek eğitimi de en kolay olan köpekler arasında yer almaya devam ediyor. Sahiplerine oldukça sadık olan, şefkatli olan ve huzur veren köpeklerdir. Boyu küçük olmasına rağmen tüyleri oldukça sık olan ve ağır olan bir köpek cinsidir. Özellikle de koruma ve avlama gibi alanlarda çok yetkin olan Akita köpek cinsi, güçlü bir çene yapısına sahiptir. Rengi daha çok krem ve sarı arasında geçişli olan Akita köpekleri, aynı zamanda spitz olarak da adlandırılıyor.

Akita Köpek Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Akita köpekleri oldukça iyi korumacılardır. Bu nedenle genellikle evlerin bahçesinde koruyucu köpekler olarak bulundurulurlar. Kendi familyası içindeki tüm üyeler karşı oldukça sevecen ev sıcak olan akita köpeklerini eğitirken de dikkat edilmesi gereken kısımlar mevcuttur. Mutlaka düzenli olarak beslenmelerine dikkat edilen akitalar, egzersiz yapmaya çok fazla ihtiyaç duyalar. Düzenli olarak yürüyüş yaptırılmalı, koşturulmalı ve ev içerisinde de minik egzersizler yaptırılmalıdır. Eğitimleri esnasında oldukça kibar ve sıcakkanlı davranmak, eğitimin temel taşıdır.

Akita Köpek Eğitiminde Sabırlı Olmak Gerekir

Akita köpek cinsleri eğitilirken, oldukça sabırlı olmak gerekir. Aynı zamanda negatif duygulara kapılmadan, her zaman pozitif düşünerek eğitime devam edilmelidir. Akita köpek eğitimi yapılırken çok katı kurallar konulmamalı, disiplinli olunmamalı ve mutlaka baskı kurulmamalıdır. Aksi takdirde, çok çabuk sıkılan akita köpekleri, söz dinlemez ve temel itaat eğitimini bir türlü geçemezler. Verilen eğitimden verim alabilmek için akitaları eğitirken ısrarcı olmadan, zamana bırakarak eğitime devam etmek gerekir.

Benzer içerik için okuyabilirsiniz. https://www.muratgungork9.com/akbas-kopek-egitimi-nasil-yapilir/

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı