fbpx

Afkan Tazısı Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekir?

Contact Us
Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezi ve Köpek Oteli

Adı bazı kesimlerde afgan bazı kesimlerde ise afkan ve baluchi olarak bilinen köpeklerin, kendine has özellikleri ve bir eğitim tarzı vardır. Sık sık egzersiz ihtiyacı duyan Afkan tazısı köpek eğitimi, özel hocaları tarafından ele alınarak işleniyor. Taranma ihtiyacına sık sık başvurulan afkan köpeklerin, eğitim sonucunda muhteşem bir şekilde oyunculuk yeteneğine kavuştuklarını söylemek mümkündür. Çok sevimli ve bir o kadar da tüylü olan afkan köpeklerin eğitiminde daha çok oyunlar ve yarışmalara yer veriliyor. Avı işaret eden familyaya ait olan afkan tarzı köpeklerin eğitimi çok eski zamanlara dayanıyor.

Afkan Tazısı Köpek Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Afkan tazısı köpek eğitimi esnasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar mevcuttur. Afkan tazıları genellikle evde uyumayı ve özgür yaşamayı severler. Bu nedenle eğitimlerine de daha sıcak ve daha samimi ortamlarda devam edilmelidir. Eğitim verilirken mutlaka geniş alanlar seçilmelidir. Çocuklarla ve yabancılarla sıkı dostluklar kuran afkan tazıları oldukça zekidirler ve aynı zamanda cesur ve inatçı bir yapıya sahiptirler. Geniş alanlara sık sık ihtiyaç duyan afkan tazılarının eğitiminde mümkün olduğu kadar açık havalar tercih edilir.

Afkan Tazısı Köpek Eğitimi, Eğitim Başına 30 Dakikadır

Afkan tazısı köpeklerin eğitimlerinde günlük olarak 30 dakikalık bir süre yeterli oluyor. Afkan tazısı köpek cinsleri bazen söz dinlemez ve başlarına buyruk hareket edebilirler. Bu nedenle eğitim süresini çok uzatmamak ve olabildiğince net davranışlar sergilemek gerekir. Eğitim esnasında mutlaka kibar davranışlarda bulunmak gerekir. Koşmayı çok seven afkan tazıları, bazen hiç söz dinlemeden dakikalarca koşabilirler. Bu nedenle eğitimlerini, koşmaya isteksiz oldukları zamanlarda sakince vermek daha uygundur. Eğitimleri sonucunda her zaman daha sadık ve şefkatli köpekler haline gelirler.

Benzer içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı